Tel: 0530 690 0 900

Avcı Grup Mantolama, İzolasyon, Isı Yalıtımı A.Ş. Türkiyenin Lider Yalıtım Firması

Dış Cephe Mantolama nedir?

Mantolama dışarıdaki ısıyı içeriye, içerideki ısıyı ise dışarıya çıkmasını önleyen bir uygulamadır. Yaz aylarında içerlerin serin, kışın ise sıcak tutan bir kaplamadır. Mantolama günümüzde en yaygın ısı yalıtım çeşididir. Mantolaması düzgün olan yapılarda ısıtma ve soğutmada kullanılan enerji %50 ‘ye varan enerji tasarruf sağlanmaktadır. Mantolama bir nevi su, ses, nem ve yangın yalıtım görevini de sağlamaktadır. Yapılarımızın ömrünü uzatan bir uygulamadır. Binalarda ısı yalıtım sağlamak amacıyla duvarların içerden veya sandviç duvar sistemi gibi yöntemlerle ısı köprülerin engellenmesi mümkün olmadığı gibi mantolama yapmak adeta şart olmuştur.

ısı-yalıtımı-nasıl-olmalı
Eskişehir mantolama ve izolasyon firması. Avcı Grup

ISI YALITIMI NEDİR

Isı yalıtımı, sıcak ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların içine girmesini ya da çıkmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir. Sürekli artan enerji faturaları ısınma için ayrılan bütçeleri de arttırmaktadır. Tüketilen toplam enerjinin 1/3 kadar oranının konutlar için sarf edildiği düşünüldüğünde ısı yalıtımı artık bir ihtiyaç durumuna gelmiş bulunmaktadır. Enerji tasarrufunun yanında ısı yalıtımı, konutların ömrünü uzatmak, değerini arttırmak, arzu edilen konfor şartlarını sağlamak, sağlıklı bir yaşam sürmek, çevre kirliliğini azaltmak ve sağlıklı bir çevre oluşturmak için hayata geçirilmesi gereken bir uygulamadır. Türkiyenin Lider Mantolama, İzolasyon ve Isı Yalıtımı Firması

SES YALITIMI NEDİR?

Yasadığımız konut, okul, isyeri vb. binalar ile çevreyi istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak; kayıt stüdyoları, sinema, konser salonu vb. mekânları istenmeyen seslerden yalıtarak gerekli kullanım kosullarını olusturmak; jeneratör, hidrofor, kalorifer vb. gürültülü mahalleri yalıtarak çevreye yaydıkları gürültüyü azaltmak amacı ile yapılan uygulamalara “ses yalıtımı” denir. /span>

Eskişehir Isı Yalıtımı, Eskişehir Mantolama, Eskişehir İzolasyon

İZOLASYON (YALITIM) NEDİR ?

Binaların içini ve dışını ses, su, nem, sıcak ve soğuğa karşı korumak için alınan önlemlere yalıtım ( İzolasyon ) denir. İzolasyonun amacı tabiatı ve içinde bulunduğumuz mekanları korunmaktır, yaşadığımız ortamın izolasyonu sağlıklı bir yaşam ve tabiatın korunması için gereklidir. İzolasyon enerji tasarrufu sağladığından ve ülkemizin döviz kaybını önlediğinden hem sağlık hem de ekonomik anlamda gerekli olan bir işlemdir. Türliye'nin Lider Mantolama Firması.

Diğer Projeler

Bina Güçlendirme

Bine güçlendirme alanında deneyim ve profesyonellikle yol alan Avcı Grup bina güçlendirme çalışmalarını başarılı bir şekilde yapmaktadır.

İç Dizayn

Taş kaplama uygulamaları konutların çevresel faktörlerden kaynaklı darbe ve aşınımlara karşı koruma sağlama amacı ile kullanılabileceği gibi konutların toprak zemin ile temasını engellediği için cephe ve çevre düzenini sağlamak amacı ile de kullanılabilmektedir.

Şehrin Rengini Değiştiren Binalar

Görsel olarak çevreye olumlu bir katkıda bulunacak ola tasarımlarla Avcı Grup Eskişehir Mantolama hizmetinizde.

3D Görsel Tasarım

Mimari proje tanıtımlarımızı ister 3D Hareketli Animasyon isterseniz 3D Render resim olarak projelendirip hazırlamaktayız.