Isı Yalıtımı Nedir, Isı Yalıtım Fiyatı

0
756
ısı yalıtım fiyatları-ısı yalıtım malzemeleri-ısı yalıtım boyası- ısı yalıtım firmaları-dış cephe ısı yalıtım-ısı yalıtım levha-
dış cephe ısı yalıtım-ısı yalıtım boyası-ısı yalıtım firmaları

ISI YALITIM NEDİR?

Isı yalıtım; yapı ve yapı malzemelerin yetersiz kaldığı ortamlarda herhangi bir yalıtım malzemesi kullanılarak ortamdan dışarı olan enerji akışının indirgenmesidir.

Kışın binayı ısıtmak için üretilen sıcak havanın dışarıya kaçmasını, yazın ise  dışarıdaki sıcak havanın içeriye girmesini önleyerek  konfor, ekonomik ve  tasarruf sağlamak amacıyla yapılan uygulamalara ısı yalıtım denir. Bu yalıtımı için genellikle ısı yalıtım levhaları, ısı yalıtım boyası, ısı yalıtım köpük, ısı yalıtım malzemeleri kullanılır.

ISI YALITIM NEDEN YAPILMALI?

Yapıların uzun yıllar boyunca değerini koruması ancak, yapı iyi tasarlanmışsa, iç ve dış etkenlerden doğru biçimde korunmuşsa gerçekleşebilir. Yapıların iç ve dış etkenlerden doğru biçimde korunması; ısı yalıtımı malzemeleri ile sağlanabilir. Yalıtım sistemlerinin esas amacı; yapı bileşenleri ve taşıyıcı sistemi dış etkenlerden koruyarak; kullanım amacına uygun sağlık ve konfor şartlarını yapı içerisinde sağlamaktır. Dış cephe ısı yalıtımı yapıların uzun ömürlü kalmasını sağlar ve ısı yalıtım levhası ve diğer ısı yalıtım malzemeleri ile birlikte kullanıldığı zaman yapılar daha fazla bir önem kazanır.

ISI YALITIM ÜLKEMİZE ZARAR VE FAYDALAR

Yapılan çalışma ve hesaplamalarda ülkemizde mantolama ve yalıtımsız yapılarımızın mevcut durumu yıllık 10 Milyar Dolar ülkemizim ekonomisine zarar vermektedir.

Enerji tasarrufu sağlar.

Çevre kirliliğini önler.

Bina kabuğunu sıcak tutarak ısısal konfor sağlar.

Bina kabuğunu yoğuşmanın etkilerinden ve korozyomdan korur.

Bina kabuğunu ısı değişimlerine bağlı çatlaklardan korur.

Su emmediği için uygulama sırasındaki işçilik hatalarından olumsuz etkilenmez.

Diğer yalıtım malzemelerinden daha az kalınlıta kullanılbilir.

Yüksek basma mukavemeti sayesinde yürünebilen zeminlerde ve çatılarda pratik detay çözümlerine imkan verir.

İç duvar yalıtımında uygun buhar difüzyon direnci sayesinde buhar kesici gerektirmez.

Hafiftir ve kolay işlenebilir.Kolayca sökülebildiğinden uygulama sonrası kolaylık sağlar.

Her türlü hava şartında uygulanabilir.

Isı yalıtımın standart yönetmeliklere uygun olarak yapıldığında, ülkemizin yılda 2-4 Milyar Dolar tasarruf yapabileceğini göstermektedir.

ISI YALITIMIN FİYATI NEDİR? 

Isı yalıtım fiyatı, binanın yapım aşamasındaki maliyetinin   %5  ile %10  arasında  önemli ölçüde değişmektedir. Isı yalıtım, dış cephe mantolama, çatı kaplama, izolasyon, su yalıtım, zemin, taban ve tavanların yalıtımı yapılarak  yenilenen yapılarda kendini amorti etmesi 3 ile 5 yıl arasında gerçekleşmektedir.  Avcı Grup Isı Yalıtımı ve İzolasyon firması 3-6-9-12 taksit seçenekleri ile size sunduğu fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Ücretsiz keşif ekibi ile binanın ısı yalıtımı ihtiyaçlarını, ısı yalıtımı fiyatlarını ve kullanılacak yalıtım çeşidini ücretsiz analiz eder. Ücretsiz keşif ekibinin binanızın ısı yalıtım fiyatlarını sizin için analiz etmesi için Isı Yalıtımı Keşif formunu doldurmak için tıklayın, keşif ekibi binanın yaltım ihtiyaçlarını çıkarsın.

YALITIM NERELERDE YAPILMALI:

Yapı ve konutlarınızın  tüm bölgelerinde; dış duvar, pencere, taban, tavan, çatı, teras, sığınak, banyo, mutfak, temel ve bodrum duvarları, drenaj, döşeme ve dış cephelerde  vb. gibi bir çok alanda yapılmalıdır.

ISI YALITIM MALZEMELERİN TANIMLARI VE DEĞERLERİ

ısı-yalıtımı-nasıl-olmalı
Eskişehir mantolama-Eskişehir ısı yalıtım-Eskişehir izolasyon

TAŞ YÜNÜ 

Taş yünü nün ısı iletkenlik değerinin çok düşük olması onu iyi bir yalıtım malzemesi yapmaktadır. Yangına karşı dayanımı 650 C’ye kadar olan bu malzeme A1 sınıfına girerek yangın yalıtım tanımı da taşımaktadır. Ayrıca taş yünü levha malzemesi içindeki çapraz geçişli sayısız elyaf yapıları sayesinde iyi bir ses izolasyonu  sağlar.

EKSPANDE POLİSTREN VE KARBONLU KÖPÜK

Genleştirilmiş karbon takviyeli polistren granüllerinden oluşan eps ısı yalıtım levhasıdır. Düşük buhar geçirgenlik direnci sayesinde yapılarımız çok rahat nefes alıp vermektedir. İç duvarlarımızdaki nem, rutubet ve boya dökülmelerini önler. Dış cephe ısı yalıtımı, ısı yalıtım malzemeleriin, ısı yalıtım levhalarının, ısı yalıtım boyasının ve ısı yalıtım firması kalitesine bağlı olarak değişebilir. Isı iletkenlik değeri düşük olması onu iyi bir ısı yalıtım malzemesi yapmaktadır.

EKSTRÜDE POLİSTREN KÖPÜK

Homojen hücre yapısına sahip, ısı yalıtımı yapmak amacıyla üretilen ve kullanılan köpük malzemelerdir. XPS’in hammaddesi olan polistren, ekstrüzyon işlemi ile hat boyunca istenilen kalınlıkta çekilir. Sürekli bilgisayar kontrolünde yapılan bu üretim sayesinde homojen balpeteği görünümünde, kararlı bir hücre yapısı elde edilir. Hücreler bütün yüzlerinden birbirine bağlıdır. Hava hücrelerin içine hapsedilmiştir. Hareketsiz kuru hava ile; bilinen en mükemmel ısı yalıtımı sağlanmaktadır.

[Toplam:6    Ortalama:4.7/5]